субота, 23 березня 2019 р.

БЕЗГЛЮТЕНОВИЙ МОРКВЯНИЙ ПИРІГ З ГОРІХАМИ ТА СПЕЦІЯМИ




Якщо ви думаєте, що із моркви можна готувати лише салати, супи та гарніри, то я вас приємно здивую.  Спробуйте  рецепт цього незвичного, але фантастично смачного морквяного пирога з горіхами та спеціями. Його я побачила в одній дуже популярній на італійському телебаченні кулінарній програмі. Відтоді цей пиріг став абсолютним хітом у моїй сім'ї. Завдяки своїй м'якій, в міру вологій  (через присутність моркви) консистенції, він зовсім не залишає відчуття сухості у роті, а присутність горіхів та спецій робить його не лише надзвичайно смачним, але ще й дуже корисним та поживним (клітковина, бета-каротин, антиоксиданти, вітаміни і мінерали). Ласувати цим пирогом зможуть навіть люди, які страждають на циліякію, бо для приготування пирога я використовувала не класичне пшеничне борошно, а мелений мигдаль та фундук, а також трохи рисового борошна. Якщо ж проблеми з непереносимістю глютену немає, то замість рисового можна використовувати  звичайне пшеничне борошно. Простий та швидкий у приготуванні, цей пиріг ідеально підійде на щодень, до сніданку чи до чашечки чаю у колі друзів. Ну, а якщо ви вирішите приготувати його до якогось свята, то, думаю, ваші гості будуть вам лише вдячні: він просто не може не сподобатись! Я переконана, що приготувавши хоч раз цей пиріг, ви вже не зможете від нього відмовитись. Перевірено власним досвідом!😋😋😋
ІСТОРІЯ РЕЦЕПТУ
·         Випічка з морквою була відома в європейських країнах ще в XVI столітті. Особливо багато рецептів з’явилося під час Другої світової війни на території Великобританії. Тоді яйця, мед, масло та інші, звичні раніше продукти для випічки стали недоступними. Виявилося, що смачні солодкі булочки, кекси та інші вироби виходять із дешевою морквою. Але пік популярності морквяної випічки припав на 1960-і роки. Саме тоді в Європі почалася мода на здорове харчування.
·         Звичайно ж, головна запорука успіху будь-якої випічки з морквою – правильний вибір основного продукту. Коренеплоди повинні бути середнього розміру, твердими, з рівномірним яскравим забарвленням. Густе бадилля – ознака твердої та несмачної серцевини, таку моркву краще не купувати. Також не рекомендується вибирати і надто великі коренеплоди. Оптимальна вага – 150 г. Чим яскравіший коренеплід, тим більше в ньому містится вітаміну А.

·         При тепловій обробці частина корисних речовин у моркві руйнується. Однак у пирозі зберігається багато вітаміну А, заліза, магнію, калію. Така випічка корисна для тих, хто працює за комп’ютером, людям із захворюваннями серцево-судинної системи та діабетикам.

ЯК ПРИГОТУВАТИ  БЕЗГЛЮТЕНОВИЙ МОРКВЯНИЙ  ПИРІГ З ГОРІХАМИ  ТА  СПЕЦІЯМИ

Автор:schastyanadesert

Час приготування: 2 год
Складність: низька
Вартість: невисока
Кількість порцій: 10-12


ІНГРЕДІЄНТИ:

  • 4 яйця
  • 250 - 300 г фундука або мигдалю, може бути їх суміш у довільній пропорції
  • 300 г очищеної сирої моркви (солодкої, без стержня)
  • 200 г цукру
  • 80 - 100 г рисового  борошна
  • 1 пакетик (16 г) розпушувача
  • дрібка солі
  • ванілін або ванільний цукор
  • дрібка мускатного горіха
  • дрібка кориці
  • лимона цедра
  • кедрові горішки (факультативно)
ПРОЦЕС ПРИГОТУВАННЯ:
1. Подрібнити фундук (або мигдаль) у кухонному комбайні чи блендері до утворення борошна. Робити це потрібно короткими імпульсивними рухами, щоб гріхи не пускали олію


2. Моркву теж подрібнити у кухонному комбайні або натерти на дуже дрібній тертці.


3. Відділяємо жовтки від білків. За допомогою міксера збиваємо жовтки з цукром до утворення світло-жовтої однорідної і пухнастої маси


4. Додаємо до жовтків подрібнений фундук, потім натерту моркву, просіяне борошно, порошок до печива, ванілін, лимонну цедру, кедрові горішки, корицю і мускатний горіх і все гарно перемішуємо вінчиком.





5. Збиваємо білки з дрібкою солі на піну.


6. А тепер поступово і дуже обережно, легкими рухами знизу вгору вмішуємо збиті білки до основної маси.


7. Застеляємо дно тортівниці пергаментним папером, стінки змащуємо маслом і присипаємо борошном та виливаємо у неї тісто.


8. Випікаємо у попередньо розігрітій до 170 градусів духовці близько 50 хвилин. Як завжди, перевіряємо готовність пирога дерев'яною паличкою (встромляємо її у тісто, і, якщо вона вийде з нього  сухою, значить пиріг готовий).


9. Даємо йому трохи охолонути і виймаємо із тортівниці. А тепер прикрашаємо відповідно до нашої фантазії. Я вирішила просто посипати пиріг цукровою пудрою, сформувавши декоративний напис. Як альтернатива можна покрити пиріг шоколадною глазур'ю, помадкою чи збитими вершками.

ПОРАДА: Якщо ви акуратно розріжете пиріг навпіл (по горизонталі) та змастите коржі кремом, то вийде справжній морквяний торт.

Смачного і приємного чаювання!



Якщо рецепт вам сподобався, поділіться ним зі своїми друзями у соцмережах і залиште відгук  у коментарях. Буду вдячна за вашу думку, пораду чи зауваження до цього рецепту та із задоволенням відповім на всі запитання.

Хочете завжди першими дізнаватися про нові рецепти? Тоді підписуйтесь на мій профіль у Інстаграм та Pinterest (кнопочка угорі справа).




0 коментарі:

Дописати коментар