понеділок, 29 квітня 2019 р.

МАЛЕНЬКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОНДИТЕРА

Цей розділ присвячений базовим поняттям кондитерської справи. 

На першому місці у списку - 10 заповідей кондитера
Якщо ви будете їх дотримуватись, це допоможе вам уникнути багатьох прикрих невдач і досягнути успіху в кондитерській справі.

1. Завжди тримайте у чистоті усі знаряддя та інструменти. робочу поверхню та власні руки, які часто є незамінними для виконання певних операцій.

2. Перш ніж приступити до приготування випічки, підготуйте та ретельно зважте усі необхідні інгредієнти.
3. Завжди просіюйте борошно, щоб позбавитися від грудок та інших можливих домішок, і робіть це, там де того вимагає рецепт, разом із розпушувачем.
4. Яйця завжди розбивайте в окрему миску, перш ніж додати їх до тіста чи до крему.
5. Використовуйте вершкове масло кімнатної температури. Це полегшить процес роботи з ним, який завжди має бути досить динамічним.
6. Спочатку з'єднуйте усі  рідкі інгредієнти (яйця, молоко, вершкове масло, олію), а вже потім додавайте борошно. Якщо рецепт передбачає збивання білків на піну, то вона додається до тіста у самому кінці, завжди обережно перемішуючи зверху донизу, щоб білки не осіли.
7. Ніколи не намагайтесь пришвидшити процес приготування: пам'ятайте, що терплячість у кондитерській справі - секрет і запорука успіху.
8. Завжди випікайте вироби у попередньо розігрітій духовці, ретельно дотримуючись вказаної у рецепті температури.
9. Намагайтесь не відкривати духовку у процесі випікання, бо тісто може "сісти".
10. Перш ніж витягнути випічку із форми, дайте їй повністю охолонути. Це, по-перше, полегшить сам процес, а по-друге допоможе уникнути її пошкодження.

У цьому розділі я також даватиму пояснення окремим кондитерським термінам, які часто зустрічаються у рецептах


ВОДЯНА  БАНЯ

Водяна баня  - це корисний пристрій із двох каструль різного розміру. Найчастіше її використовують у кулінарії або в приготуванні домашньої косметики.
Як зробити водяну баню?
 Насправді це дуже просто. Беремо каструлю більшого розміру, наливаємо в неї води і ставимо на вогонь. Всередину ставимо каструлю або ківш меншого розміру. Ось і готова наша водяна баня!

Навіщо потрібна водяна баня?
Справа в тому, що деякі продукти мають властивість "прилипати" до стінок каструлі замість того, щоб спокійно готуватсь... А іноді просто потрібно щось приготувати на вогні, але не допускати кипіння якогось продукту.

Наприклад, якщо ми хочемо розтопити шоколад, то нам буде потрібна водяна баня, тому що без неї він пригорить до каструлі і замість ароматного рідкого шоколаду ми отримаємо непривабливу підгорілу суміш.


Ганаш (фр. ganache) — ароматний крем із шоколаду, свіжих вершків і вершкового масла, що використовується як начинка для цукерок і тістечок і для прикраси десертів.
Ганаш був придуманий в кондитерській Сіроден (Pâtisserie Siraudin) в 1850 році.

Маскарпоне
Це солодкий м’який вершковий сир, основа для багатьох десертів, в тому числі тірамісу і чізкейка.
Батьківщиною маскарпоне вважається Італія. Корів, молоко яких використовують для приготування маскарпоне, годують лише свіжою луговою травою і квітами.

Технологія виготовлення сиру досить проста: низькокалорійні вершки (не менше 25 % жирності) підігрівають максимум до 90 °С, до них додають винний оцет або лимонний сік, для того, щоб відбулося швидке згортання, і почався процес бродіння. При постійному помішуванні згусток відділяється від сироватки, потім його поміщають в льняні мішки і підвішують для просушування на добу. Дозріває такий сир недовго, потім його збивають для отримання пишної маси, при цьому він стає досить калорійним продуктом, жирність маскарпоне становить не менше 50 %.
Будьте обережні, оскільки десерти з використанням маскарпоне дуже калорійні.
Як приготувати сир маскарпоне в домашніх умовах читайте тут: https://www.schastyanadesert.com/2019/11/domashnij-mascarpone.html


КЛАСИЧНИЙ ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ





Про смаки, як відомо, не сперечаються. Італійське прислів'я говорить: хтось любить солодке, а хтось солене...Що ж стосується яблучного пирога, то він, на мою думку, здатен примирити усіх і задовільнити будь-який смак. Яблука - смачні, доступні, та корисні фрукти, тому десерти із них є найпоширенішим видом ласощів в багатьох національних кухнях. Майже у кожній сім'ї є свій рецепт яблучного пирога, який передається від бабусі до мами, а потім і до онуки. Я, особисто, надаю перевагу пирогам з м'якою та вологою консистенцією і сьогодні пропоную рецепт саме такого пирога, смачного і ароматного, який, до того ж, готується дуже просто і швидко.  Для цього вам буде потрібно лише борошно, яйця, цукор, вершкове масло, трішки молока, спеції і, звичайно ж, яблука. Ну, а якщо з тих чи інших причин ви не вживаєте молочних продуктів або взагалі дотримуєтеся веганської дієти, на сторінках цього блогу ви знайдете також рецепти пісного яблучного пирога на воді та олії
https://www.schastyanadesert.com/2019/05/blog-post_26.html і 
яблучного пирога веган
https://www.schastyanadesert.com/2019/05/blog-post_39.html. 
До речі, яблука  у цих рецептах завжди можна замінити іншими сезонними фруктами (сливами, абрикосами, грушами тощо) або ревенем. У будь-якому випадку відмінний смак і насолода вам гарантовані.

ЯК ПРИГОТУВАТИ  КЛАСИЧНИЙ  ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ

Автор: schastyanadesert
Підготовка:20-30 хв
Випікання у духовці:40-45 хв 
Кількість порцій: 10-12
Складність: низька
Вартість: невисока

ІНГРЕДІЄНТИ ДЛЯ ТОРТІВНИЦІ ДІАМЕТРОМ 24 СМ



  • 3 яйця
  • 100 г вершкового масла
  • 200 г цукру
  • півсклянки молока (100 мл)
  • 250 г борошна
  • дрібка солі
  • 1 пакетик розпушувача (16 г)
  • 4 яблука (краще сорту ренета, бо вони добре розварюються)
  • цедра і сік одного лимона (бажано біо)
  • кориця
  • кедрові або звичайні волоські горіхи (факультативно)

ПРИГОТУВАННЯ:
 Помити і почистити яблука, нарізати їх дольками

і скропити лимонним соком, щоб не потемніли       
  

 Збити яйця з цукром за допомогою міксера до пухнастої світло-жовтої маси                                         

 Розтопити масло у молоці і дати йому охолонути                             

Додати до яєчно-цукрової суміші просіяне борошно і продовжувати збивати міксером. 


                               
Тепер потрохи вливаємо  розтоплене у молоці масло  і продовжуємо збивати.


 Просіяти розпушувач і теж додати його до тіста.


Із приготовлених раніше яблук залишаємо 1/3, щоб викласти їх на тісто зверху, а до решти додаємо корицю, лимонну цедру, горіхи  і добре перемішуємо з тістом

                                          
Готуємо тортівницю: вистеляємо дно пергаментним папером, а стінки змащуємо маслом і присипаємо борошном.                                          

Виливаємо тісто у тортівницю, викладаємо  зверху шар яблук, які ми попередньо відклали, посипаємо зверху цукром (краще, якщо коричневим) і кладемо на яблука маленькі шматочки масла. Завдяки цьому при випіканні на поверхні пирога утвориться симпатичний малюнок.                                

Випікаємо у добре розігрітій духовці (180-185   градусів) близько 40-45 хв. Готовність пирога, як завжди, перевіряємо дерев'янною паличкою (встромляємо її у тісто і коли витягнемо, вна має бути сухою). Якщо ви бачите, що пиріг зверху досить сильно підрум'янився, але всередині ще сирий, накрийте його фольгою і випікайте до готовності.
N.B. Майте на увазі, що через присутність яблук, пиріг усередині завжди буде залишатися трішки вологим.   
     
    
Коли пиріг охолоне, викладаємо його на тарель і посипаємо зверху цукровою пудрою.

Порада: майстри-кондитери радять не витягувати випічку з духовки одразу ж, а залишити її повільно охолоджуватись усередині духовки у виключеному стані, тоді вона менше осяде.
                                      
      
      


ПРИЄМНОГО  ЧАЮВАННЯ!  


Якщо рецепт сподобався, поділіться ним у соцмережах, а також залиште відгук у коментарях. Буду вдячна за вашу думку, пораду чи зауваження до цього рецепту і з задоволенням відповім на усі запитання.