пʼятниця, 4 червня 2021 р.

ПИРІГ ІЗ РЕВЕНЕМ АБО ПЛЯЦОК ІЗ РУМБАМБАРУ



Як тільки приходить травень, ревінь , або як його ще називають на Галичині, румбамбар, зявляється на львівських базарах і є знаком того, що весна прийшла остаточно і безповоротно. Львівські господині купують в’язанки ревеню й готують щонайменше дві страви — компот і пляцок.  Пам’ятаю також, як ми дітлахами чистили ревінь і, вмокуючи в цукор, жували, як найкращу у світі жуйку… Не знаю чому, але саме цей, ледь терпкуватий смак ревеню, що залишає у роті легку оскомину, чомусь асоціюється у мене  із золотою порою дитинства.  Це  неповторний смак, який не сплутаєш ні з яким іншим...  Літо - і мамин  запашний пиріг із ревенем...  Не знаю, чи вирощують ревінь у Італії, бо за 20 років свого перебування там я на нього ніде не наткнулась, але це смак, якого мені  дуже бракувало. Тому, коли цього літа я побачила у нас на городі розкішний червонуватий кущ  ревеню, то одразу ж  накинулась на нього. Ура! сьогодні  у нас пиріг із ревенем, або, як говорять на Галичині, - пляцок із румбарбару! Найкраще готувати страви із ревеню навесні, коли він ще не накопичив багато щавелевої кислоти, але я буваю вдома лише влітку. Тому  дозволю собі цей невеличкий відступ від правил. Отож, сьогодні разом із "Щастя на десерт" готуємо фантастично смачний  і елементарно простий у виконанні пляцок із румбамбару (ревеню).

ЯК  ПРИГОТУВАТИ  ПИРІГ ІЗ РЕВЕНЮ
Автор:schastyanadesert
Кількість порцій: 10-12
Складність: дуже просто
Вартість: дешево

ІНСТРУМЕНТИ:
роз'ємна тортівниця діаметром 22-24 см (на більшу потрібно збільшити кількість інгредієнтів)
електричний міксер
2 миски
силіконова лопатка
кухарський папір

ІНГРЕДІЄНТИ:
2 яйця
150 г цукру
200 г борошна
80 мл рослинної олії (найкраще соняшникової)
50 мл або 5 ст. ложок молока кімнатної температури
цедра 1 лимону (факультативно)
16 г розпушувача
400-500 г ревеню

ПРИГОТУВАННЯ: 
1. Насамперед готуємо ревінь. Ретельно миємо його, очищаємо від шкірочки, яка завжди буде зніматися волокнами, та нарізаємо невеликими шматочками. Посипаємо 2-3 ложками цукру (від загальної кількості, вказаної у рецепті) і перемішуємо
2. Тепер починаємо готувати тісто.
 Збиваємо яйця з цукром і лимонною цедрою у глибокій мисці на великих обертах близько 5 хв., поки не отримаємо світло-жовту і пухнасту масу





3.Тоненькою цівкою вливаємо до тіста  спочатку олію, а потім молоко і продовжуємо збивати міксером.
4. Додаємо просіяне разом із розпушувачем борошно і продовжуємо працювати міксером. В результаті отримаємо достатньо густе та в'язке тісто
5. Додаємо до тіста попередньо підготовлений ревінь та ретельно  все вимішуємо



6. Готуємо тортівницю: вистеляємо дно пекарським папером, а стінки змащуємо маслом чи олією та притрушуємо борошном



7. Виливаємо тісто у тортівницю і ставимо наш пиріг у  попередньо розігріту до 180 С духовку на 45-50 хв.



8. Готовність пирога перевіряємо дерев'яною паличкою. Її потрібно встромити у тісто, якщо вона вийде сухою, значить пиріг готовий. Оскільки ревінь має кислуватий смак, можете посипати готовий пиріг ще й цукровою пудрою, якщо любите солодкі пироги. Я ж,навпаки, завжди намагаюсь скорочувати кількість цукру до прийнятного мінімуму)
Тепер можна готувати чай і ласувати 😋😋😋
СМАЧНОГО І ЩАСТЯ ВАМ НА ДЕСЕРТ! 💗






неділя, 18 квітня 2021 р.

РЕЦЕПТ КЛАСИЧНОЇ ВЕЛИКОДНЬОЇ ПАСКИ



Наближається Великдень, а це означає, що для господинь настав час готувати пасочки. Скажу відверто, у мене не дуже великий досвід у випіканні пасок, долучилась я до цього процесу лише кілька років тому, бо раніше він цілковито був прерогативою моєї мами.  Коли життя змусило мене робити це самостійно, почала шукати рецепти в інтернеті, навіть спробувала рецепти від відомих шеф-кухарів, але отриманий результат мене не зовсім задовільняв. Мої паски получалися не те щоб поганими, але не повністю відповідали моїм вимогам, адже великодня випічка повинна бути ідеальною, і саме по ній визначається майстерність господині 😊 Можливо, на той час недостатньою була саме моя кулінарна майстерність, адже випікання паски - це досить відповідальна річ.  Аж ось, рік тому, я натрапила на канал пані Марії Михальченко "Смаколик.ua" і спробувала приготувати паску за її рецептом. Пасочки вдалися на славу: високими, м'якенькими та пухнастими, саме такими, як я і хотіла. Ну і, звичайно ж, дуже смачненькими 😋 А сам рецепт викладений чітко та зрозуміло, тому випікати паску виявилося нескладно, а результат мені дуже сподобався. Відтепер готую свою великодню пасочку лише за цим рецептом і охоче ділюсь ним із читачами свого блогу.
Нехай і ваша паска вдасться гарною та смачною!

ІНГРЕДІЄНТИ (3-4 середніх паски):
ОПАРА:
  • 400 мл молока
  • 1 ст. л. цукру
  • 70 г дріжджів
  • 3 ст. л.борошна
ТІСТО:
  • опара
  • 10 жовтків
  • 300 г цукру
  • 1 пачка ванільного цукру або екстракт ванілі
  • 200 г вершкового масла
  • 1/2 ч. л. солі
  • цедра 1 лимона
  • 1 кг борошна
ПРИГОТУВАННЯ:
  1. Готуємо опару. Для цього злегка підігріваємо молоко (його температура не повинна перевищувати 40 С) і розчиняємо в ньому 1 ст.л. цукру і 70 г пресованих дріжджів. Після цього додаємо 3 ст.л. борошна і розмішуємо до однорідності. Накриваємо миску харчовою плівкою і залишаємо в теплому місці на 20-30 хв.
  2. Відділяємо жовтки від білків.
  3. З'єднуємо жовтки з цукром, сіллю, ванільним екстрактом та лимонною цедрою і розтираємо вінчиком до однорідності. 
  4. Додаємо частину просіяного борошна і розмішуємо вінчиком.
  5. Вливаємо розтоплене, але не гаряче вершкове масло, розмішуємо 
  6. Додаємо опару і знову розмішуємо.
  7. Додаємо решту просіяного борошна і починаємо місити руками. Щоби тісто не прилипало до рук, змащуємо їх олією без запаху.
  8. Коли тісто стало гладким, додаємо до нього родзинки чи цукати, що більше до вподоби. Попередньо потрібно обдати їх кип'ятком, висушити за допомогою паперових рушничків і обкачати у борошні.
  9. Місимо тісто 20-30 хв, допоки воно не стане гладким і не почне відлипати від рук та від миски.
  10. Накриваємо тісто плівкою і даємо підійти 2 год. Воно повинно збільшитись в 3 рази.
  11. Готуємо форми для випічки: змащуємо їх олією або вистеляємо кухарським папером.
  12. Наповнюємо їх тістом на 1/3 висоти форми і залишаємо в теплому місці ще на 1- 1,5 год, щоб тісто підійшло
  13. Коли паски виросли, змащуємо їх зверху збитим яйцем
  14. Нагріваємо духовку до 180 С. Вставляємо паски у духовку і одразу ж зменшуємо температуру до 160 С. Випікаємо приблизно 40 - 50 хв
  15. Готові паски прикрашаєте на ваш розсуд і смак.
Гарного усім Великодня!